Доводчики для металопластикових дверей: можливі види

За способом установки розроблені доводчики з накладними, підлоговим і прихованим монтажем. Через особливості конструкції металопластикових дверей для них застосовуються накладні системи. З іншого боку, це найбільш дешевий, практичний і довговічний механізм.

dovodchik

Верхній доводчик з зовнішньої установкою представлений двома типами:

 • З зубчастої передачею - проста, надійна система рідко виходить з ладу і проста в обслуговуванні, тому завоювала найбільшу популярність серед покупців.
 • З кулачковим валом і ковзаючим стрижнем - пристрій компактніше і справляється з важким дверним полотном.

Одна частина зовнішнього доводчика кріпиться безпосередньо на полотно, відповідна - на верхню частину коробки. Рухома частина - це колінний механізм. Можливі варіанти установки для будь-якого типу відкривання - правого, лівого, назовні, всередину приміщення, на кут до 180 °, для орних вхідних груп з координатором закривання стулок.

Функції доводчиків для металопластикових дверей

Дверний доводчик, крім автоматичного плавного закривання, виконує ряд додаткових функцій:

 • відкривання і закривання дверей при установці систем контролю доступу;
 • автоматичне спрацьовування евакуаційних виходів, наприклад, пожежних;
 • обмеження швидкості відкривання (називається демпфер відкривання або вітрової гальмо) - попереджає травми відвідувачів, удари полотна або фурнітури об стіни, актуально в зонах сильних протягів і для зовнішніх вхідних груп;
 • індивідуальне регулювання дохлопа в діапазоні кута відчинення дверей 0-15 ° - додаткова швидкість збільшує підсумкове зусилля і гарантовано зачинив двері з м'якими ущільнювачами або замками з клямкою.

Додаткові можливості підвищують вартість комплекту фурнітури. Рекомендуємо спочатку оцінити, що дійсно знадобиться, і вже потім вибирати модель на конкретну двері.

На що ще звернути увагу при виборі дверного доводчика

Основний фактор, який слід враховувати - вага і ширина полотна двері. У стандарті EN1154 згідно з цими параметрами доводчики розбиті на класи:

dovodchik-1

Важливо: розміри і вага вказані для стандартного монтажу. Уважно вибирайте потрібний кут відкриття - при різній установці одного і того ж доводчика він може сильно змінюватися. Оцініть майбутні умови експлуатації. Надмірно високі або низькі температури порушують механіку взаємодії вузлів. Якщо доводчик потрібен для вуличної двері або в приміщення без опалення, рекомендуємо вибрати модель з розширеним температурним діапазоном, наприклад від -45 до +50 градусів Цельсія.

Кілька слів про установку

Металопластиковий профіль сам по собі пустотіла. Використовувати саморізи для кріплення доводчика не рекомендується - вони просто вирвуться з рами і коробки. Їх слід замінити на наскрізні гвинти з кріпленням гайкою. На звороті можна використовувати монтажну пластину. Фахівці компанії «Окнавік» допоможуть підібрати хороший доводчик для внутрішніх домашніх і офісних металопластикових дверей або зовнішніх вхідних груп.  

Ще статті:
image description image description
Потрібна консультація?
Чому обирають нас?
 • image description
  Індивідуальний підхід до кожного клієнта
 • image description
  Використовуємо якісні матеріали
 • image description
  Застосовуємо тільки новітні технології у виробництві
 • image description
  Гарантійне та післягарантійне обслуговування
 • image description
  Зручне місце розташування офісу