Єдине завдання дверних наличників - завершальне декоративне оформлення периметра порталу. Між коробкою і стіною завжди є монтажний зазор в 2-3 см. Його і приховує переведення в готівку.
Для виготовлення лиштв застосовують різні матеріали
Компанії з виготовлення дверей запропонують лиштви:
- Дерев'яні. Продаються у вигляді чорнових заготовок, які покупець самостійно забарвлює або покриває лаком потрібного кольору. Також є повністю підготовлені до установки - пофарбовані, обклеєні шпоном. Популярний відносно недорогий варіант - лиштви з дерева, ламіновані плівкою ПВХ. Так зберігається міцність деревини, створюється потрібний колір і текстура, підвищується стійкість до вологи і подряпин.
- З МДФ. Вони ламинируются або шпонова відразу. За характеристиками близькі до дерев'яних аналогам.
- З пресованого паперу. Найдешевший, але і мало практичний варіант.
- Пластикові з поліуретану або ПВХ. Це екструдований профіль особливої конструкції, який пропонується в білому кольорі і ламінований в різні кольори або під дерево. Пластик не сприйнятливий до кліматичних умов - витримує перепади температури від -40 до +50 градусів Цельсія, не вигоряє під сонцем, не гниє, не потребує регулярної забарвленням, досить міцний і легко монтується. Тому пластикові лиштви оптимальні для вуличної сторони і в комерційних приміщеннях.
- Металеві. Зазвичай встановлюються на зовнішню сторону металевих вхідних дверей і допомагають додатково підсилити конструкцію. Зірвати лиштва з металу, щоб дістатися до стінових кріплень, вкрай складно.
Лиштви - це погонажних матеріал. Уривок в розмір проводиться під час установки на об'єкті.
Профіль наличників повинен відповідати дизайну двері
- Плоскі лиштви - універсальний і максимально простий в установці варіант.
- Округлена форма підійде до класики.
- Фігурні і різьблені - в деяких інтер'єру виглядають чудово, але вкрай чутливі до точної установці.
Стандартна ширина лиштви - від 7 до 15 см. Можливе виготовлення вузьких моделей від 3 мм - якщо двері самому серці до кута або елементів обстановки.
Способи монтажу лиштви
Тут слід виділити два моменти - стикування верхній і бічних планок, варіант кріплення до коробки. Стик горизонтального і вертикального лиштви виконується під різними кутами:
- 45 ° - універсальний, але потрібно ретельно відміряти і акуратно зарізати планки за допомогою стусла або поворотною ножівки по дереву;
- 90 ° - простий в реалізації, але підійде тільки до плоских (прямокутним) наличникам.
Ця послуга з дерева, МДВ і пресованого паперу кріпиться на спеціальні цвяхи з оцинковкой або обміднений. Інший варіант - клей швидкий монтаж (рідкі цвяхи). Останнім часом набирає популярність телескопічна система кріплення наличників: Г-подібний замок вставляється в спеціальний паз, фрезерований в коробці або доборі. Монтаж дозволяє приховати недостатню ширину отвору щодо товщини стіни, що примикає.
Для пластикових виробів використовуються спеціальні кліпси (ніпелля), які саморізами кріпляться в раму. На них лиштва просто замикається.
-
Ламінування металопластикових вікон: «за» і «проти»
Завдяки технології ламінування віконного профілю у покупців з'явився вибір: встановити білі вікна або замовити кольорові конструкції, що відповідають інтер'єру і фасаду будівлі. А з ним і питання, наскільки це доцільно…
Детальніше -
Тканинні ролети: переваги в сучасному інтер'єрі
Вікна повинні бути функціональними. Це основна думка в питаннях сучасного дизайну…
Детальніше -
Колір тканинних ролет на вікна: модні тенденції 2020
Рулонні штори - частина інтер'єру, не зазнає змін протягом тривалого терміну. Класичні штори і, тим більше, декор оновлюються зазвичай частіше. Вибору ролет слід приділяти уваги не менше, ніж шпалер або підлогового покриття…
Детальніше