Як позначається спосіб відкривання стулки металопластикового вікна?

Повністю глухі металопластикові вікна застосовуються вкрай рідко. Одна або кілька світлопрозорих секцій обов'язково оснащуються фурнітурою, що забезпечує їх повне або часткове відкриття. На схемах кожен тип стулок позначається певним загальноприйнятим способом. Всі вони наведені нижче.

1. Глухе вікно

Стулка не відкривається і зазвичай використовується як частина багатосекційній конструкції. Якщо ви проживаєте на верхніх поверхах, заздалегідь продумайте, як будете мити глуху фрамугу.

1 

2. Поворотне вікно

Така секція оснащується правостороннім або лівобічними петлями і позначається рівнобедреним трикутником, основа якого проходить по петлях, а вершина вказує на розташування ручки.

22-2

3. Поворотно-відкидне вікно

Передбачає два обов'язкових режиму відкривання і зазвичай може виконувати функцію мікропровітрювання:

 • при повороті ручки на 90 градусів стулка відкривається звичайним поворотним способом;
 • якщо ручку провернути на 180 градусів, спрацьовує відкидний механізм;
 • проміжне положення близько 135 градусів утримує секцію прочиненими на пару міліметрів - завдяки цьому відбувається повільний повітрообмін без протягів.

Умовне позначення складається з двох трикутників.

3 3-3

4. Підвісні вікна

Такі стулки кріпляться за верхнє ребро і відкриваються знизу-вгору. Як правило, встановлюються на місці верхніх горизонтальних фрамуг і оснащуються фіксаторами відкритого положення.

4 4-4

5. обертаються вікна

Інша назва - середньо-поворотні. Стулка встановлюється на штифти, осі яких орієнтовані по загальній прямий. Вісь обертання може бути вертикальної або горизонтальної. Її не обов'язково розташовувати по центру секції - допускається деякий зсув. Умовне позначення являє собою ромб з пунктиром, що вказує на напрямок повороту.

5 5-5 5-5-5 5-5-5-5

6. Зсувні-розсувні вікна

Не вимагають додаткового простору перед або за собою для відкривання, тому переважні в вузьких приміщеннях. Часто встановлюються на балконах і лоджіях.

6-6 6

При оформленні договору-замовлення виробник металопластикових вікон надає і схему майбутнього виробу. Тепер, отримавши цей документ, ви зможете перевірити, чи відповідає проект вашим побажанням.  

Ще статті:
image description image description
Потрібна консультація?
Чому обирають нас?
 • image description
  Індивідуальний підхід до кожного клієнта
 • image description
  Використовуємо якісні матеріали
 • image description
  Застосовуємо тільки новітні технології у виробництві
 • image description
  Гарантійне та післягарантійне обслуговування
 • image description
  Зручне місце розташування офісу