Конденсат на металопластикових вікнах - чи варто панікувати?

Скупчення вологи на різних частинах металопластикового вікна - часте явище в опалювальний сезон. У яких випадках це нормально, а в яких - свідчить про порушення технології при виготовленні і встановленні, допоможе розібратися наша стаття.

конденсат на вікнах

Конденсат на склопакеті

Для початку розберемося, звідки беруться крапельки води. Тут важливо усвідомити три речі:

 1. У повітрі завжди міститься певна концентрація водяних молекул. Це так звана абсолютна вологість, яка вимірюється в г / куб.м.
 2. Більшість психрометрів показують відносну вологість в% - відношення реальною величини до максимально можливої, званої точкою роси.
 3. Точка роси залежить від температури - чим вона вища, тим більше води переходить в пароподібний стан.

конденсат на вікнах

Тепер уявіть, що в кімнаті 22 ° і 50%. Однак у поверхні скла градус трохи нижче - 14-16 ° С, а сам склопакет ще холодніше - 10 ° С. У цій зоні відносна вологість перетворюється в 80%, а на склі вона переходить позначку 100%, і випадає конденсат. Подібне можна спостерігати на трубах холодного водопостачання, зливному бачку. Тобто причиною «плачуть» вікон може бути:

 • висока зволоженість повітря приміщення (більше 55-60%) - в кухні через тривалу готування їжі, ванною, внаслідок недостатнього провітрювання або засміченого вентиляційного каналу;
 • недостатня теплоізоляція віконної конструкції - малокамерний профіль, однокамерний склопакет між кімнатою і вулицею, погані або зношені ущільнювачі;
 • занадто виступає за край стіни підвіконня, особливо якщо радіатори втоплені в спеціальній ніші - він перекриває природну конвекцію.

Велика кількість кімнатних рослин також сприяє випаданню вологи. Постійно випаровуючись з горщиків, вона просто не встигає «піти».

Конденсат всередині склопакета

конденсат всередині склопакета

Це однозначний шлюб. Склопакет зобов'язаний бути герметичним. Пил, волога між стеклами - привід замінити скління.      

Конденсат на схилах

Тут винуватці - містки холоду. Вони з'являються з-за неякісної обробки і теплоізоляції укосів. Якщо напасти спіткала вас на 3-5 рік експлуатації - зверніть увагу на зовнішню закладення. Можливо, пінополіуретан по периметру вікна погано оштукатурили або НЕ заклали зовсім. Під впливом ультрафіолету вона руйнується. Ще один «ворог» оголеною монтажної піни - птиці. Вони дуже люблять її виколупувати. Проведіть якісний ремонт укосів - і конденсат більше вас не потурбує.    

Ще статті:
image description image description
Потрібна консультація?
Чому обирають нас?
 • image description
  Індивідуальний підхід до кожного клієнта
 • image description
  Використовуємо якісні матеріали
 • image description
  Застосовуємо тільки новітні технології у виробництві
 • image description
  Гарантійне та післягарантійне обслуговування
 • image description
  Зручне місце розташування офісу