Встановлюємо металопластикові вікна: що потрібно знати при виборі стулок?

Металопластикові вікна за зовнішнім виглядом впритул наблизилися до класичних столярним аналогам, а за функціональністю - залишили їх далеко позаду. Вибираючи нову конструкцію, обов'язково приділіть окрему увагу конфігурації стулок. Від ергономіки їх розташування і управління залежить зручність використання і довговічність всього вікна.

Способи відкривання стулок в пластикових вікнах

За цим параметром фрамуги діляться на 7 видів.

1. Глухі

Утворює з рамою цільну систему. Оптимальне розміщення - в якості одного елемента багатосекційних металопластикових вікон або як самостійний виріб в технічних приміщеннях на перших і цокольних поверхах. В інших випадках це не найзручніше рішення - скла періодично потрібно мити.

віконні стулки

2. Поворотні

Петлі розташовані уздовж однієї з вертикальних сторін рами. Відкривання - всередину приміщення, при цьому необхідно додаткове вільне місце перед віконцем.

3. Відкидні

Система розрахована на провітрювання. Кріплення по нижньому краю дозволяє відкрити стулку пластикового вікна на невелику глибину і зафіксувати в цьому положенні. Забезпечується висока безпека для дітей - вони не зможуть вибратися назовні.

4. Поворотно-відкидні

Фурнітура поєднує два способи відкривання - поворот і відкидання. Залежно від положення ручки стулка приймає задане положення. Це найбільш практичне рішення як для житлових будинків і квартир, так для офісів і виробничих приміщень.

поворотно відкидні вікна

5. штульпового

Металопластикове вікно позбавляється від вертикального імпоста, його стулки закриваються один в одного. Рекомендується для прорізів, ширина яких менше 1200 мм. Один із сегментів - активний - комплектується поворотно-відкидним механізмом. Другий сегмент - пасивний - виконується поворотним і може відкритися тільки після першого.

штульпові вікна

6. Розсувні

Стулки переміщуються уздовж напрямних, не потребуючи додаткового просторі для відкривання. Оптимальне рішення для вузьких і довгих приміщень, наприклад, балконів і лоджій. Головний недолік - низька захист від вихолоджування і шуму.розсувні вікна

7. Складні

Фрамуги складаються, як хутра гармошки. З їх допомогою виконують скління веранд, зимових садів та інших великих просторів. У теплу пору року вони забезпечують безперешкодне надходження повітря і сонячного світла крізь усю площу отвору.

вікна зі складними стулками

Форма і розміри стулок для металопластикових вікон

Особливості профілю і виробничих ліній накладають деякі обмеження на геометрію стулок. Обов'язково їх враховуйте при розробці дизайн-проекту будинку, офісу, або квартири. Ми зібрали основні вимоги:

 • найбільша можлива площа Металлопастіковие вікна глухого глухого типу - до 6 кв. м;
 • якщо є що відкриваються секції, то довжина всієї конструкції вибирається до 3600 мм, а висота - до 2000 мм;
 • Не відкривайте вікна будуть рівними або більшими, ніж 300х400 мм;
 • мінімальні габарити зграї - 500х400 мм;
 • співвідношення сторін склопакета не повинно перевищувати 1: 5;
 • максимально допустима ширина стулки становить 1000 мм при висоті до 1400 мм;
 • максимально допустима висота стулки складає 2100 мм при ширині до 700 мм;
 • мінімально можливий радіус вікна круглої форми або радіус заокруглення арочного - 320 мм;
 • кут між профілями багатокутних металопластикових конструкцій повинен перевищувати 30 °.

Фурнітура, що забезпечує відкривання 3-в-1 (поворот, відкидання і зимовий мікропровітрювання), встановлюється тільки на секції шириною більше 550 мм.

Ще статті:
image description image description
Потрібна консультація?
Чому обирають нас?
 • image description
  Індивідуальний підхід до кожного клієнта
 • image description
  Використовуємо якісні матеріали
 • image description
  Застосовуємо тільки новітні технології у виробництві
 • image description
  Гарантійне та післягарантійне обслуговування
 • image description
  Зручне місце розташування офісу