Утеплення вхідних металевих дверей: що можна зробити самостійно?

Металеві вхідні двері надійна, безпечна і довговічна. Але часто жителі перших поверхів і приватного сектора стикаються з проблемою промерзання коробки і полотна в сильні морози.

uteplit

У цього явища дві основні причини:

 • Спочатку вибрано неправильне архітектурне рішення.

Якщо облаштовується вхід безпосередньо з вулиці, в нашому кліматі необхідний утеплений, але неопалювальний тамбур. Він знижує перепад температур, точка роси не досягається, конденсат не випадають. Результат - немає обмерзання і намерзання. Іноді проблему вирішує установка подвійний двері, причому внутрішня повинна бути дерев'яною і також утепленій.

 • Слабка теплоізоляція металевих вхідних дверей.

Без належного ущільнення притвору, утеплення короба і полотна металеві вхідні двері буде погано зберігати тепло і відсікати звуки. Такі варіанти годяться хіба що для технічних приміщень, наприклад, гаражів. Якщо це ваш випадок, пропонуємо кілька рекомендацій, як виправити ситуацію.

1. Утепляем полотно

Часто дешеві металеві вхідні двері утеплюються неякісної мінеральною ватою, та й кладе її виробник по-мінімуму. Цей матеріал з часом обсипається і спресовується. Усередині накопичується волога, яка сильно погіршує теплоізоляційні властивості. В цьому випадку дверне полотно необхідно зняти з петель. Якщо воно рознімне (внутрішня накладка найчастіше кріпиться на болти), то знімаємо обшивку. Якщо це китайська неразборная металеві двері, утеплювати доведеться зовні. В якості основної термоізоляції найкраще використовувати пінополістирол. На відміну від волокнистих матів і плит він не вбирає вологу і не змінює геометрії. Товщина листа повинна відповідати висоті вільного простору всередині двері. Крім цього знадобиться монтажна піна. Нерозбірні конструкції утеплюються з внутрішньої сторони поверху, а потім закриваються декоративною панеллю з МДФ. У цьому випадку полотно доведеться дооснастити П-образним профілем по периметру і ребрами жорсткості. Останні можна виготовити з дерев'яного бруса 20х20 мм. Можливо, що після утеплення знадобиться переробити ключі на довші і подовжити з'єднувальні елементи фурнітури. Порядок роботи:

 • Виміряйте точні розміри осередків і перенесіть їх на пінополістирол.
 • Виріжте заготовки і пронумеруйте їх і відповідну зону, для якої вони призначені.
 • Пройдіться піною по периметру кожного осередку, а на дні зробіть 2-3 лінії.
 • Покладіть заготовку і щільно притисніть. Зачекайте пару хвилин, щоб схопилася піна.
 • Опрацюйте таким чином кожну порожнину.

Якщо ребра жорсткості вхідних металевих дверей порожнисті, вони будуть провідниками для холоду. Рекомендуємо просвердлити в них отвори з кроком 20-30 см і заповнити простір усередині монтажною піною. Коли пінні шви повністю висохнуть, зріжте зайві виступи над поверхнею. Тепер можна повернути на місце облицювання.

2. Утепляем короб

Профіль, з якого виготовлена ​​коробка вхідних металевих дверей, так само здатний промерзати, якщо він пустотілий. Для додаткового утеплення демонтувати його не потрібно. Технологія буде така ж, як і з ребрами жорсткості:

 • Просвердлюють отвори через кожні 20-30 см. Їх діаметр повинен відповідати соплу балончика з піною.
 • Внутрішню порожнину заповнюють піною.

Після цього тепловтрати значно знизяться.

3. Заміна гумового ущільнювача

Зазвичай для вхідних металевих дверей вибирають ущільнювальну стрічку з D-профілем. Вона здатна перекрити щілини більше 5 мм. Кращий варіант - самоклеящаяся основа:

 • Для початку видаліть старе ущільнення.
 • Очистіть і знежирте поверхню.
 • Поступово знімаючи захисний шар, приклейте новий ущільнювач.
 • У місці стиків покладіть матеріал внахлест і відріжте обидві частини під кутом 45 ° до горизонталі. Так контакт буде максимально щільним.

Ущільнювач зазвичай продається погонних метрах, тому перед походом в магазин проміряйте металеві вхідні двері.

4. Утеплення короба електричним нагрівальним кабелем

Прокладка кабелю, що гріє по периметру короба не дасть утворюватися конденсату. Тобто проблема з обмерзанням вирішується повністю. Споживання системи при установці температури 18-20 градусів Цельсія в середньому складе трохи більше 100 Вт на годину при дуже низькій температурі за бортом. Зате двері більше не буде приносити купу клопотів. На стандартну двері знадобиться близько 10 метрів - цього вистачить на контур і поріжок. Для укладання кабелю необхідно зняти частину штукатурки і піни біля короба, а також покриття для підлоги в придверні зоні. Кабель кріпиться спеціальним плитковим клеєм для теплих підлог. Якщо у вас немає навичок роботи з теплими підлогами або системами архітектурного антиобледеніння, запросіть для монтажу фахівців.

Замовте вхідні металеві двері в «ОкнаВік», щоб потім не виправляти помилки

Фахівці компанії добре знаються на своїй справі. Вони порекомендують оптимальний для вас рішення, будь то квартира або приватний будинок. Виконання і монтаж відповідають всім будівельним нормам. У Дніпрі та Дніпропетровської області надаються послуги «під ключ».  

Ще статті:
image description image description
Потрібна консультація?
Чому обирають нас?
 • image description
  Індивідуальний підхід до кожного клієнта
 • image description
  Використовуємо якісні матеріали
 • image description
  Застосовуємо тільки новітні технології у виробництві
 • image description
  Гарантійне та післягарантійне обслуговування
 • image description
  Зручне місце розташування офісу