Вхідні металеві двері потребує періодичного обслуговування всіх складових частин. Процедури ці гранично прості, але зберігають відмінний зовнішній вигляд і працездатність вироби довгі роки. Догляд за вхідними дверима з металу спрямований на підтримку технічного стану чотирьох її складових:
- рухливі елементи;
- замок;
- полотно і коробка;
- ущільнювачі.
Догляд за рухомими вузлами
Сюди відносяться петлі, ригелі. Кожні 6 місяців рекомендовано змащувати їх якісним машинним маслом.
Відкриті та доступні гвинти необхідно перевіряти кожні 3-4 місяці і при необхідності акуратно дозатягівать викруткою.
Технічне обслуговування замків
Регулярне змащення правильними засобами - надійна профілактика заклинювання замкового механізму. Потрібний тип мастильного кошти залежить від типу секрету:
- для сувальдних механізмів застосовують графітову мастило;
- для циліндрових замків рекомендуємо використовувати силіконову - вона продається у вигляді зручного спрею, відштовхує вологу і уповільнює корозію.
Періодичність обслуговування визначається експлуатаційним навантаженням вхідних металевих дверей. Якщо це квартира або приватний будинок - досить одного разу на рік. Для під'їздів, офісів та інших місць з високою прохідністю змащувати замки бажано кожні 1-3 місяці.
Догляд за полотном і коробкою
У звичайних умовах буде досить розчину неагресивних миючих речовин. Змочіть серветку з м'якої тканини і добре відіжміть, після чого ретельно протріть всі поверхні. Приділіть особливу увагу нижній частині коробки - засохла бруд може пошкодити зовнішнє покриття. Далі дайте вхідних металевих дверей висохнути самостійно або пройдіться сухою ганчіркою. Залежно від обробки, можна скористатися спеціальними засобами:
- винилискожа - заборонені абразивні чистячі засоби і пристосування, можна додатково обробити змоченою в олії серветкою;
- ламінат сумісний з поліролью для пластику;
- обробка з масиву очищається сумішшю води і невеликої кількості спирту в співвідношенні (9: 1) відповідно, а потім полірується засобами, що містять віск - він закриває мікротріщини і пори, запобігаючи потрапляння вологи і руйнування деревини;
- порошкове забарвлення не схильна до механічних пошкоджень, корозії і розвитку патогенної мікрофлори, її досить протерти вологою тканиною.
Якщо в приміщенні, де встановлена металеві вхідні двері , планується ремонт - оберніть полотно щільним поліетиленом і зафіксуйте його скотчем таким чином, щоб не торкатися дверної поверхні. Для ручки і запірних ригелів прорежьте отвори.
Догляд за ущільнювачем
Кожні пів року їх потрібно очищати від пилу і бруду чистою вологою ганчіркою. Потім ущільнювач по всьому периметру обробляється мастилом на основі гліцерину або силікону. Так матеріал збереже еластичність і цілісність. Раз в 5 років його потрібно оновити.
Що заборонено при експлуатації вхідних дверей з металу:
- Очищати поверхні за допомогою грубих і жорстких приладдя - скребків, абразивних губок.
- Надмірно тиснути або навантажувати ручки.
- Тиснути на ключ за допомогою будь-яких допоміжних пристроїв та інструментів.
-
Ламінування металопластикових вікон: «за» і «проти»
Завдяки технології ламінування віконного профілю у покупців з'явився вибір: встановити білі вікна або замовити кольорові конструкції, що відповідають інтер'єру і фасаду будівлі. А з ним і питання, наскільки це доцільно…
Детальніше -
Тканинні ролети: переваги в сучасному інтер'єрі
Вікна повинні бути функціональними. Це основна думка в питаннях сучасного дизайну…
Детальніше -
Колір тканинних ролет на вікна: модні тенденції 2020
Рулонні штори - частина інтер'єру, не зазнає змін протягом тривалого терміну. Класичні штори і, тим більше, декор оновлюються зазвичай частіше. Вибору ролет слід приділяти уваги не менше, ніж шпалер або підлогового покриття…
Детальніше