Вентиляція і натяжні стелі: як знайти компроміс?

За санітарними нормами в кухні, санвузлі квартир і приватних будинків обов'язково має бути присутня вентиляційна система. Якою вона буде - примусової або природної - визначать розрахунки. Але система повітроводів знадобиться в обох випадках. Якщо ви плануєте встановлювати натяжні стелі , важливо скоординувати роботу «потолочник» і «вентиляционщиков». Так ви уникнете неприємних ситуацій, коли просвіт вентиляційного каналу виявляється за полотном, або висота чистового стелі занадто знижується.

Вентиляція в натяжній стелі типових квартир

У цій ситуації проблем виникне найменше:

 • Внутрішньобудинкові вентиляційні канали проходять в стінах без можливості перенесення.
 • Їх виходи розташовані як правило нижче стелі на 10-15 см.

Ваше завдання - встановити решітки на вентканали до виклику заміряють натяжних стель. Майстер відразу визначить, можна реалізувати чи в таких умовах обрана вами конструкція, або порекомендує інший вид натяжних стель. Якщо ви мрієте про складні багаторівневих натяжних стелях, а вентиляційна решітка буде вищою - теж не проблема. Монтажники подовжать вентиляційний короб і оформлять його стельової гратами. При необхідності допустимо кріплення вентилятора, але на міцній несучої платформі.

ventilyciy-1

Вентиляція в натяжній стелі приватних будинків і квартир з вільним плануванням

Якщо ви будуєте власний котедж або купили квартиру в сучасній новобудові, то при організації внутрішнього простору абсолютно не прив'язані до якоїсь плануванні. Кухню і ванну можна розмістити в будь-якій частині. Але при цьому подбайте про вентиляцію. Тут важливо врахувати:

 • При значній відстані від природного витяжного каналу знадобиться примусова система. А це - додаткове обладнання, наявність розгалуженої мережі повітропроводів.
 • Середня висота вентиляційної системи житлового будинку становить 30-50 см. Саме настільки знизяться ваші натяжні стелі. Якщо габарити будинку дозволяють пожертвувати цим простором - ви нічим більше не обмежені в своїх інженерних і дизайнерських рішеннях.

ventilyciy-2

А ось узгоджувати роботи різних бригад необхідно більш ретельно. Установники вентиляції повинні подбати про міцному і надійному кріпленні комунікацій, відсутності негерметичних стиків. При монтажі натяжних стель бажано відмовитися від стельового плінтуса - так простіше демонтувати полотно для усунення неполадок або технічного обслуговування, а потім натягнути його заново.  

Ще статті:
image description image description
Потрібна консультація?
Чому обирають нас?
 • image description
  Індивідуальний підхід до кожного клієнта
 • image description
  Використовуємо якісні матеріали
 • image description
  Застосовуємо тільки новітні технології у виробництві
 • image description
  Гарантійне та післягарантійне обслуговування
 • image description
  Зручне місце розташування офісу