Вибираємо захисні ролети: 6 корисних порад

Захисні ролети (рольставні) використовуються як на комерційних об'єктах, так і в житлових приватних будинках і квартирах нижніх поверхів. Пропонуємо розглянути, що пропонують виробники українського ринку, і які завдання вирішують конкретні модифікації. Зібрана в статті інформація допоможе вибрати оптимальну конструкцію для вашого випадку.

1. Від місця установки і призначення рольставней залежить тип ламелей

Можливі варіанти:

   • Оцинкована сталь роликового плющення. Міцні системи з максимально високими захисними функціями від механічного злому, проте мають малу шумо- і теплоізоляцією. Є обмеження по допустимих габаритів - ширина до 4 м, висота до 3 м.
   • Екструдований алюмінієвий профіль з поперечними ребрами жорсткості. По міцності мало чим поступаються стали, але меншу вагу збільшує максимальні габарити по вертикалі і горизонталі до 5 м. Виготовляються одношаровими і двошаровими без заповнення внутрішньої порожнини, тому захист від зовнішнього шуму і тепловтрат так само незначна.
   • Двостінний профіль з алюмінієвої стрічки, наповнений усередині пінополіуретаном. При середньої стійкості до злому володіють малою вагою, хорошою тепло- і шумозащитой. Оптимальні для вікон квартир і ручного управління.
   • Перфорований профіль. Зазвичай встановлюються на вітрини магазинів - в закритому стані захисні ролети не заважають огляду з вулиці або фойє торгових центрів.
   • Дерев'яні ламелі. Несуть більше декоративну, світло, тепло і звукозахисні функції. Стійкість до несанкціонованого проникнення слабка.
   • Пластикові рольставні. Зазвичай використовуються для дуже маленьких отворів і як загородження технічних комунікацій (водопровід і каналізація, щитове устаткування), до яких необхідний регулярний доступ.

  Таким чином, спочатку ви визначаєте, де і для чого вам потрібні захисні ролети, а виходячи з цього вибираєте тип профілю.

2. Товщина металевих стінок ламелей: більше не завжди краще

Зрозуміло, чим товще стрічка, з якої виготовлений профіль, тим міцніше рольставні, але при цьому вони важче. З надмірно потовщеним профілем на великій площі перекриття не впорається вал. Та й ціна відчутно зростає. Для стали оптимальні значення складають 0,3-0,8 мм, для алюмінію - 0,8-2,0 мм.

3. Багатошарове лакофарбове покриття визначає зносостійкість

Обов'язково наносяться грунтовка, за відгуками друзів шар і лакове покриття внутрішньої поверхні. Фінішний лицьовий шар виконується емалями на основі поліуретану і поліефірних смол. В цьому випадку фарбування дійсно захищає від корозії, механічних пошкоджень, ультрафіолету та інших факторів. Якісне фарбування проводиться в спеціалізованих цехах з використанням обладнання і при точному проходженні технологічного процесу. На жаль, на око можна виявити тільки видимі дефекти - відколи, подряпини, нерівномірності. Тому рекомендуємо звертатися до надійних виробникам з хорошою репутацією.

4. Управління ролетами - комфорт або економія?

Для невеликих легких ролет можна зупинитися на бюджетному ручному варіанті:

   • стрічковий - витримує до 15 кг;
   • воротковий - призначений для ролет до 35 кг;
   • кордовий - сталевий трос розрахований на ролокасети до 80 кг;
   • пружинно-інерційний - впорається з системами до 100 кг.

Якщо мова йде про габаритних виробах або рольставнях, змонтованих на великій висоті, рекомендуємо не заощаджувати, а вибрати автоматичний привід надійного виробника:

   • ви можете відкрити або закрити ролети, перебуваючи всередині приміщення;
   • можливе одночасне спрацьовування всіх конструкцій натисненням однієї кнопки;
   • передбачені і зовнішній пульт ДУ, і стаціонарний контролюючий блок всередині приміщення;
   • не потрібно прикладати фізичну силу - із завданням впораються і літні люди, і користувачі зі слабким здоров'ям;
   • управління автоматикою рольставень інтегрується в систему «Розумний будинок».

5. Спосіб монтажу залежить від стадії будівництва і габаритів прорізів

Ідеально продумувати установку рольставней до будівництва або капітального ремонту. У цьому випадку рекомендуємо вбудований монтаж - напрямні ховаються в стіну, отримуючи додатковий захист від злому і зберігаючи більш естетичний вигляд фасаду. У цьому випадку варто подбати про достатній висоті прорізу для розміщення короба з механізмом. Якщо фасади вже з чистової обробкою, накладний монтаж обійдеться дешевше - не треба ламати і після робіт відновлювати стіни. В обох випадках короб можна розмістити зовні або всередині. Багато користувачів вибирають зовнішній варіант - так простіше проводити технічне обслуговування рухомих вузлів, але при накладної установці захистіть короб від падіння льоду, снігу, важких предметів зверху.

6. Опірність тиску вітру

На території України швидкість вітру може перевищувати 20 км / год, а в піках іноді досягає 35 км / ч. Якщо захисні ролети вибираються для великих вуличних прорізів, їх ветросопротівленіе має відповідати 4-5 класу за стандартом EN 13659 «Ставні і зовнішні жалюзі. Вимоги до робочих характеристик, включаючи безпеку ». Компанія «Oknavik» запропонує збалансовані за ціною і якістю рольставні для вашого офісу. Виконуємо всі роботи - від виміру на об'єкті до установки «під ключ». Даємо гарантію і проводимо сумлінне післягарантійне обслуговування.    

Ще статті:
image description image description
Потрібна консультація?
Чому обирають нас?
 • image description
  Індивідуальний підхід до кожного клієнта
 • image description
  Використовуємо якісні матеріали
 • image description
  Застосовуємо тільки новітні технології у виробництві
 • image description
  Гарантійне та післягарантійне обслуговування
 • image description
  Зручне місце розташування офісу